Browse our range of extensively validated eIF5A antibodies suitable for Western Blot, Immunohistochemistry, Immunofluorescence, ELISA and Flow Cytometry. Including monoclonal, polyclonal and recombinant eIF5A antibodies reactive with human, mouse and rat samples. Note: A trial size antibody is available.
Synonyms: eIF-4D, eIF-5A, eIF-5A-1, eIF-5A1, Eukaryotic initiation factor 5A isoform 1, Eukaryotic translation initiation factor 5A-1 and Rev-binding factor
Anti-EIF5A Antibody (A35215) | |
50µl - 100µl/$415 – $595 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to EIF5A |
| Applications: | WB, IHC, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-EIF5A Antibody (A30552) | |
50µl - 100µl/$460 – $675 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to EIF5A |
| Applications: | WB, IHC, IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-eIF5A Antibody (A13810) | |
100µl/$375 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to eIF5A. |
| Applications: | WB, IHC, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-eIF5A Antibody (A83670) | |
100µg/$525 | |
| Description: | Goat polyclonal antibody to eIF5A. |
| Applications: | ELISA, WB, IHC |
| Reactivity: | Human |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-eIF5A Antibody [25GB2900] (A345844) | |
100µl/$640 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [25GB2900] antibody to eIF5A. |
| Applications: | WB, Flow Cytometry, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-eIF5A Antibody [24GB3255] (A345843) | |
100µl/$450 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [24GB3255] antibody to eIF5A. |
| Applications: | WB, Flow Cytometry, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-EIF5A Antibody (A28609) | |
50µl - 100µl/$415 – $560 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to EIF5A |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-eIF5A Antibody [ARC0999] (A306839) | |
100µl/$515 | |
| Description: | Rabbit monoclonal [ARC0999] antibody to eIF5A. |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-eIF5A Antibody [PAT2E9AT] (A58374) | |
5µg - 100µg/$170 – $735 | |
| Description: | Mouse monoclonal [PAT2E9AT] antibody to eIF5A. |
| Applications: | ELISA, WB, IF |
| Reactivity: | Human |
| Conjugate: | Unconjugated |
Showing 1-9 of 9 products