Discover our catalog of highly validated FKBP12 antibodies suitable for Western Blotting, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry and Flow Cytometry. Our product range includes monoclonal, polyclonal and recombinant FKBP12 antibodies reactive with human, mouse and rat samples.
Synonyms: 12 kDa FK506-binding protein, 12 kDa FKBP, Calstabin-1, FK506-binding protein 1A, FKBP-12, FKBP-1A, FKBP1, FKBP1A, Immunophilin FKBP12, Peptidyl-prolyl cis-trans isomerase FKBP1A, PPIase FKBP1A and Rotamase
Anti-FKBP12 Antibody (A13639) | |
100µl/$375 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FKBP12. |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKBP12 Antibody [ARC0654] (A80626) | |
100µl/$515 | |
| Description: | Rabbit monoclonal [ARC0654] antibody to FKBP12. |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKBP1A Antibody (A29863) | |
50µl - 100µl/$460 – $675 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FKBP1A |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKBP12 Antibody [23GB5425] (A346048) | |
100µl/$450 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [23GB5425] antibody to FKBP12. |
| Applications: | WB, Flow Cytometry, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKBP1A Antibody (A37029) | |
50µl - 100µl/$415 – $595 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FKBP1A |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-Peptidyl-prolyl cis-trans isomerase FKBP1A Antibody (A36137) | |
100µg/$430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to Peptidyl-prolyl cis-trans isomerase FKBP1A |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human |
| Conjugate: | Unconjugated |
Showing 1-6 of 6 products