Discover our collection of 12 highly specific IRE1 antibodies validated for WB, IHC, ICC/IF, ELISA, Flow Cytometry and IP. Our range includes monoclonal, polyclonal and recombinant IRE1 antibodies reactive with human, mouse and rat samples. These antibodies are available unconjugated or directly conjugated to Biotin.
Synonyms: Endoplasmic reticulum-to-nucleus signaling 1, ERN1, hIRE1p, Inositol-requiring protein 1, Ire1-alpha, IRE1a and Serine/threonine-protein kinase/endoribonuclease IRE1
Anti-IRE1 Antibody (A92812) | |
100µl/$375 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to IRE1. |
| Applications: | WB, IHC, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-IRE1A Antibody (A54848) | |
100µg/$515 | |
| Description: | Chicken polyclonal antibody to IRE1A |
| Applications: | ELISA, IP, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-IRE1 Antibody (A84523) | |
100µg/$525 | |
| Description: | Goat polyclonal antibody to IRE1. |
| Applications: | ELISA, WB, Flow Cytometry |
| Reactivity: | Human |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-IRE1A Antibody (Biotin) (A52582) | |
100µg/$595 | |
| Description: | Chicken polyclonal antibody to IRE1A (Biotin) |
| Applications: | ELISA, IHC, IP, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Biotin |
Anti-IRE1A Antibody (FITC) (A53478) | |
100µg/$595 | |
| Description: | Chicken polyclonal antibody to IRE1A (FITC) |
| Applications: | ELISA, IHC, IP, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | FITC |
Anti-IRE1 Antibody (Biotin) (A53201) | |
100µg/$595 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to IRE1 (Biotin) |
| Applications: | ELISA, IP, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Biotin |
Anti-IRE1 Antibody (A54847) | |
100µg/$515 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to IRE1 |
| Applications: | ELISA, IP, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-IRE1 (phospho Ser724) Antibody (A91492) | |
100µl/$515 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to IRE1 (phospho Ser724). |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-IRE1 Antibody (FITC) (A54066) | |
100µg/$595 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to IRE1 (FITC) |
| Applications: | ELISA, IP, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | FITC |
Anti-IRE1 (phospho Ser724) Antibody [24GB5220] (A346819) | |
100µl/$450 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [24GB5220] antibody to IRE1 (phospho Ser724). |
| Applications: | WB, Flow Cytometry, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-IRE1 Antibody [ARC57190] (A309055) | |
100µl/$515 | |
| Description: | Rabbit monoclonal [ARC57190] antibody to IRE1. |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-IRE1 Antibody (A309829) | |
100µl/$515 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to IRE1. |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Oryza sativa |
| Conjugate: | Unconjugated |
Showing 1-12 of 12 products