Browse our catalog of extensively validated MAT1A antibodies suitable for Western Blotting and Immunohistochemistry. Our product range includes monoclonal, polyclonal and recombinant MAT1A antibodies reactive with human, mouse and rat samples.
Synonyms: AdoMet synthase 1, AMS1, MAT 1, MAT-I/III, MATA1, Methionine adenosyltransferase 1, Methionine adenosyltransferase I/III and S-adenosylmethionine synthase isoform type-1
Anti-MAT1A Antibody (A15318) | |
100µl/$375 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to MAT1A. |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-MAT1A Antibody (A31491) | |
50µl - 100µl/$460 – $675 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to MAT1A |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-MAT1A Antibody (A43402) | |
50µl - 100µl/$415 – $595 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to MAT1A |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-MAT1A Antibody (A89914) | |
100µl/$375 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to MAT1A. |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-MAT1A Antibody [25GB4365] (A347083) | |
100µl/$450 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [25GB4365] antibody to MAT1A. |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-MAT1A Antibody (A43133) | |
100µl/$430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to MAT1A |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Conjugate: | Unconjugated |
Showing 1-6 of 6 products