Browse our catalog of extensively validated PDE2A antibodies suitable for Western Blotting, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry, ELISA, Flow Cytometry and Immunoprecipitation. Our product range includes monoclonal and polyclonal PDE2A antibodies reactive with samples from human, mouse, rat and bovine. These antibodies are available unconjugated or directly conjugated to Biotin.
Synonyms: cGMP-dependent 3',5'-cyclic phosphodiesterase, CGS-PDE, cGSPDE and Cyclic GMP-stimulated phosphodiesterase
Anti-PDE2A Antibody (A54874) | |
100µg/$595 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to PDE2A |
| Applications: | CM, ELISA, FRET, ICC/IF, IHC, IP, WB |
| Reactivity: | Bovine, Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-PDE2A Antibody (A54875) | |
100µg/$595 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to PDE2A |
| Applications: | CM, ELISA, ICC/IF, IHC, IP, WB |
| Reactivity: | Bovine, Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-PDE2A Antibody (Biotin) (A52789) | |
100µg/$655 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to PDE2A (Biotin) |
| Applications: | CM, ELISA, FRET, ICC/IF, IHC, IP, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Biotin |
Anti-PDE2A Antibody (FITC) (A53680) | |
100µg/$655 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to PDE2A (FITC) |
| Applications: | CM, ELISA, FRET, ICC/IF, IHC, IP, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | FITC |
Anti-PDE2A Antibody (Biotin) (A52790) | |
100µg/$655 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to PDE2A (Biotin) |
| Applications: | CM, ELISA, ICC/IF, IHC, IP, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Biotin |
Anti-PDE2A Antibody (FITC) (A53681) | |
100µg/$655 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to PDE2A (FITC) |
| Applications: | CM, ELISA, ICC/IF, IHC, IP, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | FITC |
Anti-PDE2A Antibody [25GB5150] (A347707) | |
100µl/$450 | |
| Description: | Mouse monoclonal [25GB5150] antibody to PDE2A. |
| Applications: | WB, Flow Cytometry |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Showing 1-7 of 7 products