Browse our catalog of extensively validated RAB11A antibodies suitable for Western Blotting, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry, ELISA and Flow Cytometry. Our product range includes monoclonal, polyclonal and recombinant RAB11A antibodies reactive with samples from human, mouse, rat, monkey and canine.
Synonyms: Rab-11, RAB11, Ras-related protein Rab-11A and YL8
Anti-RAB11 Antibody (A121684) | |
600µg - 1.5mg/$555 – $785 | |
| Description: | Goat polyclonal antibody to RAB11. |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human, Rat, Mouse, Canine, Monkey |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-RAB11A Antibody (A121567) | |
600µg/$590 | |
| Description: | Goat polyclonal antibody to RAB11A. |
| Applications: | WB, IF |
| Reactivity: | Human, Rat, Mouse, Canine, Monkey |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-Rab11A Antibody (A83865) | |
100µg/$525 | |
| Description: | Goat polyclonal antibody to Rab11A. |
| Applications: | ELISA, WB |
| Reactivity: | Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-Rab11A Antibody (A13343) | |
100µl/$375 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to Rab11A. |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-RAB11A Antibody [24GB820] (A348067) | |
100µl/$450 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [24GB820] antibody to RAB11A. |
| Applications: | WB, Flow Cytometry, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-RAB11A Antibody (A37015) | |
50µl - 100µl/$415 – $595 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to RAB11A |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-RAB11A Antibody (A45687) | |
100µl/$430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to RAB11A |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-Ras-related protein Rab-11A Antibody (A44749) | |
100µg/$430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to Ras-related protein Rab-11A |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human |
| Conjugate: | Unconjugated |
Showing 1-8 of 8 products