Browse our catalog of 10 extensively validated RAB27A antibodies suitable for Western Blotting, Immunohistochemistry and Immunocytochemistry. Our product range includes monoclonal and polyclonal RAB27A antibodies reactive with samples from human, mouse, rat, monkey and canine. Some antibodies have also been knockout (KO) validated to confirm their specificity to RAB27A.
Synonyms: GTP-binding protein Ram, Rab-27, RAB27 and Ras-related protein Rab-27A
Anti-RAB27 Antibody (A121688) | |
600µg - 1.5mg/$555 – $785 | |
| Description: | Goat polyclonal antibody to RAB27. |
| Applications: | WB, IF, IHC-P, IHC-Fr |
| Reactivity: | Human, Rat, Mouse, Canine, Monkey |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-RAB27A Antibody (A121563) | |
200µg - 500µg/$590 – $785 | |
| Description: | Goat polyclonal antibody to RAB27A. |
| Applications: | WB, IF, IHC-P, IHC-Fr |
| Reactivity: | Human, Rat, Mouse, Canine, Monkey |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-RAB27A Antibody (A121575) | |
400µg/$590 | |
| Description: | Goat polyclonal antibody to RAB27A. |
| Applications: | WB, IF, IHC-P, IHC-Fr |
| Reactivity: | Human, Rat, Mouse, Canine, Monkey |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-RAB27A Antibody (A37040) | |
50µl - 100µl/$415 – $595 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to RAB27A |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-RAB27A Antibody (A30525) | |
50µl - 100µl/$460 – $675 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to RAB27A |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-RAB27A Antibody (A13754) | |
100µl/$515 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to RAB27A. |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-RAB27A Antibody [25GB1245] kappa (A348071) | |
100µl/$450 | |
| Description: | Mouse monoclonal [25GB1245] antibody to RAB27A. |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-RAB27A Antibody [24GB8550] (A348069) | |
100µl/$450 | |
| Description: | Mouse monoclonal [24GB8550] antibody to RAB27A. |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-RAB27A Antibody [24GB7165] kappa (A348070) | |
100µl/$640 | |
| Description: | Mouse monoclonal [24GB7165] antibody to RAB27A. |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-RAB27A Antibody (A42390) | |
100µl/$645 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to RAB27A |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Conjugate: | Unconjugated |
Showing 1-10 of 10 products