Discover our catalog of highly specific RAB4 antibodies validated for Western Blotting, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry, ELISA and Flow Cytometry. Our product range includes recombinant, monoclonal, and polyclonal antibodies reactive with samples from human, mouse, rat, monkey and canine. RAB4 antibodies are commonly used as early endosome markers and endosomal markers.
Synonyms: RAB4A and Ras-related protein Rab-4A
Anti-Rab4 Antibody (A304983) | |
100µl/$475 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to Rab4. |
| Applications: | WB, IHC, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-RAB4A Antibody (A48223) | |
100µl/$645 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to RAB4A |
| Applications: | ELISA, WB, IHC |
| Reactivity: | Human, Rat, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-RAB4A Antibody (A32529) | |
50µl - 100µl/$460 – $675 | |
| Description: | Mouse monoclonal antibody to RAB4A |
| Applications: | WB, ICC |
| Reactivity: | H, M, R |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-RAB4 Antibody (A121681) | |
600µg/$555 | |
| Description: | Goat polyclonal antibody to RAB4. |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Rat, Mouse, Canine, Monkey |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-RAB4A Antibody (A39853) | |
50µl - 100µl/$415 – $595 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to RAB4A |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-RAB4 Antibody [24GB825] (A348074) | |
100µl/$640 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [24GB825] antibody to RAB4. |
| Applications: | WB, Flow Cytometry, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-Rab4 Antibody (A15342) | |
100µl/$375 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to Rab4. |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-RAB4 Antibody [24GB9575] (A348075) | |
100µl/$450 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [24GB9575] antibody to RAB4. |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-Rab4 Antibody [ARC2607] (A307824) | |
100µl/$515 | |
| Description: | Rabbit monoclonal [ARC2607] antibody to Rab4. |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Showing 1-9 of 9 products