Discover our catalog of 35 highly specific FOXO1 antibodies validated for Western Blotting, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry, ELISA, Flow Cytometry and Immunoprecipitation. Our product range includes monoclonal, polyclonal and recombinant FOXO1 antibodies reactive with human, mouse and rat samples. Trial size antibodies are available.
Synonyms: FKHR, Forkhead box protein O1, Forkhead box protein O1A, Forkhead in rhabdomyosarcoma and FOXO1A
Anti-FOXO1A Antibody (A95100) | |
10µg - 100µg/$200 – $505 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO1A. |
| Applications: | WB, IHC, IF, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHR (Phospho-Ser256) Antibody (A50188) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FKHR (Phospho-Ser256) |
| Applications: | WB, IHC, ICC/IF, IP |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHR Antibody (A98152) | |
10µg - 100µg/$200 – $505 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FKHR. |
| Applications: | WB, IHC, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHR (Phospho-Ser319) Antibody (A50189) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FKHR (Phospho-Ser319) |
| Applications: | WB, IHC, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FoxO1 (Phospho-Ser256) Antibody (A50099) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FoxO1 (Phospho-Ser256) |
| Applications: | WB, IHC, ICC/IF, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FoxO1 Antibody (A34433) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FoxO1 |
| Applications: | ELISA, WB, ICC/IF, IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHR (phospho Ser319) Antibody (A94065) | |
10µg - 100µg/$200 – $505 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FKHR (phospho Ser319). |
| Applications: | WB, IHC, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO1A (phospho Ser319) Antibody (A308977) | |
100µl/$515 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO1A (phospho Ser319). |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHR (Ab-256) Antibody (A34689) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FKHR (Ab-256) |
| Applications: | WB, IHC, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHR (phospho Ser256) Antibody (A94066) | |
10µg - 100µg/$200 – $505 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FKHR (phospho Ser256). |
| Applications: | WB, IHC, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHR Antibody (A98151) | |
10µg - 100µg/$200 – $505 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FKHR. |
| Applications: | WB, IHC, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FoxO1A Antibody (A34380) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FoxO1A |
| Applications: | ELISA, WB, ICC/IF, IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO1A (phospho Ser329) Antibody (A93974) | |
10µg - 100µg/$200 – $505 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO1A (phospho Ser329). |
| Applications: | WB, IHC, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHR/FoxO1 (T323) Antibody (A25758) | |
50µl - 100µl/$415 – $560 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FKHR/FoxO1 (T323) |
| Applications: | WB, IHC, IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO1 Antibody (A48832) | |
100µl/$780 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO1 |
| Applications: | ELISA, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO1 Antibody (A35364) | |
50µl - 100µl/$415 – $595 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO1 |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO1 Antibody (A37251) | |
100µl/$430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO1 |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FoxO1/3/4 (P18) Antibody (A25467) | |
50µl - 100µl/$415 – $560 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FoxO1/3/4 (P18) |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHR/FoxO1 (phospho-S329) Antibody (A27531) | |
50µl - 100µl/$415 – $560 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FKHR/FoxO1 (phospho-S329) |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FoxO1 / 3 (Phospho-Ser322 / Ser325) Antibody (A50232) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FoxO1 / 3 (Phospho-Ser322 / Ser325) |
| Applications: | ELISA, WB, IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHR/FOXO1A (phospho-S256) Antibody (A27807) | |
50µl - 100µl/$415 – $560 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FKHR/FOXO1A (phospho-S256) |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO1 Antibody (A40170) | |
100µl/$430 | |
| Description: | Mouse monoclonal antibody to FOXO1 |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO1 Antibody [23GB5450] (A346083) | |
100µl/$450 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [23GB5450] antibody to FOXO1. |
| Applications: | WB, Flow Cytometry, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO1A + FOXO3A (phospho Ser322 + Ser325) Antibody (A94122) | |
10µg - 100µg/$200 – $505 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO1A + FOXO3A (phospho Ser322 + Ser325). |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHR/FoxO1 (phospho-S256) Antibody (A27667) | |
50µl - 100µl/$415 – $560 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FKHR/FoxO1 (phospho-S256) |
| Applications: | WB, IHC, IF |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO1A + FOXO3A Antibody (A94949) | |
10µg - 100µg/$200 – $505 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO1A + FOXO3A. |
| Applications: | IHC, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHR (Ab-319) Antibody (A36479) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FKHR (Ab-319) |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO1 Antibody [23GB850] (A346081) | |
100µl/$640 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [23GB850] antibody to FOXO1. |
| Applications: | WB, Flow Cytometry, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO1 Antibody [23GB1020] (A346082) | |
100µl/$450 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [23GB1020] antibody to FOXO1. |
| Applications: | WB, Flow Cytometry, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO1 Antibody [24GB11060] (A346084) | |
100µl/$450 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [24GB11060] antibody to FOXO1. |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FoxO1/3/4 (phospho-T24/32) Antibody (A27530) | |
50µl - 100µl/$415 – $560 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FoxO1/3/4 (phospho-T24/32) |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHR (Phospho-Ser249) Antibody (A51228) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit Polycolonal antibody to FKHR (Phospho-Ser249) |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO1 / 3 / 4-pan (Phospho-Thr24 / 32) Antibody (A50664) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO1 / 3 / 4-pan (Phospho-Thr24 / 32) |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO1 / 3 / 4-pan Antibody (A44902) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO1 / 3 / 4-pan |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHR / FoxO1 (C-terminus) Antibody (A32469) | |
50µl - 100µl/$460 – $675 | |
| Description: | Mouse monoclonal antibody to FKHR / FoxO1 (C-terminus) |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Conjugate: | Unconjugated |
Showing 1-35 of 35 products