Browse our catalog of extensively validated POLR2A antibodies suitable for Western Blotting, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry, ELISA and Flow Cytometry. Our product range includes monoclonal, polyclonal and recombinant POLR2A antibodies reactive with human, mouse and rat samples. Several antibodies are also available in trial sizes.
Synonyms: 3'-5' exoribonuclease, DNA-directed RNA polymerase II subunit A, DNA-directed RNA polymerase II subunit RPB1, DNA-directed RNA polymerase III largest subunit, EC:2.7.7.48, POLR2, RNA polymerase II subunit B1 and RNA-directed RNA polymerase II subunit RPB1
Anti-POLR2A (phospho Ser1619) Antibody (A94903) | |
10µg - 100µg/$200 – $505 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to POLR2A (phospho Ser1619). |
| Applications: | WB, IHC, IF, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-POLR2A Antibody (A34974) | |
50µl - 100µl/$415 – $595 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to POLR2A |
| Applications: | WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-POLR2A Antibody (A95092) | |
10µg - 100µg/$200 – $505 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to POLR2A. |
| Applications: | WB, IHC, IF, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-POLR2A (phospho Ser5) Antibody [24GB1180] (A347900) | |
100µl/$450 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [24GB1180] antibody to POLR2A (phospho Ser5). |
| Applications: | WB, Flow Cytometry, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-POLR2A (phospho Ser2) Antibody [24GB1175] (A347899) | |
100µl/$450 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [24GB1175] antibody to POLR2A (phospho Ser2). |
| Applications: | WB, Flow Cytometry, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Showing 1-5 of 5 products