Browse our collection of 11 extensively validated TOP2A antibodies suitable for WB, IHC, ICC/IF, ELISA and Flow Cytometry. Our range includes monoclonal, polyclonal and recombinant TOP2A antibodies reactive with human, mouse and rat samples. Many antibodies are also available in 10µl trial sizes.
Synonyms: DNA topoisomerase 2-alpha, DNA topoisomerase II, alpha isozyme and TOP2
Anti-TOP2A Antibody (A98650) | |
10µg - 100µg/$200 – $505 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to TOP2A. |
| Applications: | WB, IHC, IF, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-TOP2A (phospho Ser1525) Antibody (A93952) | |
10µg - 100µg/$200 – $505 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to TOP2A (phospho Ser1525). |
| Applications: | WB, IHC, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-TOP2A Antibody (A35325) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to TOP2A |
| Applications: | WB, IHC, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-TOP2A Antibody (A329922) | |
100µl/$375 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to TOP2A. |
| Applications: | WB, IHC-P, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-TOP2A Antibody [24GB9195] (A348737) | |
100µl/$450 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [24GB9195] antibody to TOP2A. |
| Applications: | WB, Flow Cytometry, ICC/IF, IHC-P |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-TOP2A Antibody [24GB1915] (A348736) | |
100µl/$640 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [24GB1915] antibody to TOP2A. |
| Applications: | WB, Flow Cytometry, ICC/IF, IHC-P |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-TOP2A (Phospho-Ser1106) Antibody (A50409) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to TOP2A (Phospho-Ser1106) |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-TOP2A (phospho Ser1106) Antibody (A94917) | |
10µg - 100µg/$200 – $505 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to TOP2A (phospho Ser1106). |
| Applications: | WB, IHC, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-TOP2A (Phospho-Ser1213) Antibody (A50907) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit Polycolonal antibody to TOP2A (Phospho-Ser1213) |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-TOP2A (phospho Thr1343) Antibody (A95503) | |
10µg - 100µg/$200 – $505 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to TOP2A (phospho Thr1343). |
| Applications: | WB, ELISA |
| Reactivity: | Human |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-TOP2A (Phospho-Thr1343) Antibody (A50886) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to TOP2A (Phospho-Thr1343) |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human |
| Conjugate: | Unconjugated |
Showing 1-11 of 11 products