Browse our catalog of 27 extensively validated FOXO3A antibodies suitable for Western Blotting, Immunohistochemistry, Immunocytochemistry, ELISA, Flow Cytometry and Immunoprecipitation. Our product range includes monoclonal, polyclonal and recombinant FOXO3A antibodies reactive with human, mouse and rat samples. These antibodies are available unconjugated or directly conjugated to Biotin. Trial size antibodies are available.
Synonyms: AF6q21 protein, FKHRL1, Forkhead box protein O3, Forkhead in rhabdomyosarcoma-like 1 and FOXO3
Anti-FoxO3A (P247) Antibody (A26998) | |
50µl - 100µl/$415 – $560 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FoxO3A (P247) |
| Applications: | WB, IHC, IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO3A Antibody (A11106) | |
100µl/$375 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO3A. |
| Applications: | WB, IHC, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHRL1 (phospho Ser253) Antibody (A93680) | |
10µg - 100µg/$200 – $505 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FKHRL1 (phospho Ser253). |
| Applications: | WB, IHC, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FoxO3A Antibody (A34381) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FoxO3A |
| Applications: | ELISA, WB, ICC/IF, IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHRL1 Antibody (A96898) | |
10µg - 100µg/$200 – $505 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FKHRL1. |
| Applications: | WB, IHC, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO3A (phospho Ser425) Antibody (A306586) | |
100µl/$515 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO3A (phospho Ser425). |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHRL1 (Phospho-Ser253) Antibody (A50178) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FKHRL1 (Phospho-Ser253) |
| Applications: | WB, IHC, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FoxO3A (Phospho-Ser253) Antibody (A50093) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FoxO3A (Phospho-Ser253) |
| Applications: | WB, IHC, ICC/IF, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO3A Antibody (A83729) | |
100µg/$525 | |
| Description: | Goat polyclonal antibody to FOXO3A. |
| Applications: | ELISA, WB, IHC |
| Reactivity: | Human |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO3 Antibody (A48833) | |
100µl/$780 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO3 |
| Applications: | ELISA, WB, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FoxO3A (phospho-S253) Antibody (A27669) | |
50µl - 100µl/$415 – $560 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FoxO3A (phospho-S253) |
| Applications: | WB, IHC, IF |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO3A Antibody (A54475) | |
100µg/$515 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO3A |
| Applications: | ELISA, IP, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FoxO3A (phospho-S253) Antibody (A27808) | |
50µl - 100µl/$415 – $560 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FoxO3A (phospho-S253) |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO3A (phospho Ser253) Antibody (A91783) | |
100µl/$515 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO3A (phospho Ser253). |
| Applications: | WB, IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO3A Antibody (FITC) (A53468) | |
100µg/$595 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO3A (FITC) |
| Applications: | ELISA, IP, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | FITC |
Anti-FOXO3A Antibody [24GB3325] (A346086) | |
100µl/$450 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [24GB3325] antibody to FOXO3A. |
| Applications: | WB, Flow Cytometry, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO3A Antibody (Biotin) (A52572) | |
100µg/$595 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO3A (Biotin) |
| Applications: | ELISA, IP, WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Biotin |
Anti-FOXO3A (phospho Ser253) Antibody [24GB4000] (A346088) | |
100µl/$450 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [24GB4000] antibody to FOXO3A (phospho Ser253). |
| Applications: | WB, Flow Cytometry, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO3A Antibody [25GB2940] (A346087) | |
100µl/$640 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [25GB2940] antibody to FOXO3A. |
| Applications: | WB, Flow Cytometry, ICC/IF |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO3A Antibody [ARC1505] (A308771) | |
100µl/$515 | |
| Description: | Rabbit monoclonal [ARC1505] antibody to FOXO3A. |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHRL1 (Phospho-Ser644) Antibody (A50909) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit Polycolonal antibody to FKHRL1 (Phospho-Ser644) |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO3A Antibody (A98640) | |
10µg - 100µg/$200 – $505 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO3A. |
| Applications: | IHC, ELISA |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO3A (phospho Ser294) Antibody (A91784) | |
100µl/$515 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO3A (phospho Ser294). |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHRL1 (Ab-253) Antibody (A41310) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FKHRL1 (Ab-253) |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FKHRL1 (Phospho-Ser321) Antibody (A50924) | |
50µl - 100µl/$290 – $430 | |
| Description: | Rabbit Polycolonal antibody to FKHRL1 (Phospho-Ser321) |
| Applications: | WB |
| Reactivity: | Human, Mouse, Rat |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO3A Antibody [24GB3120] (A346085) | |
100µl/$450 | |
| Description: | Recombinant rabbit monoclonal [24GB3120] antibody to FOXO3A. |
| Applications: | WB, Flow Cytometry, ICC/IF |
| Reactivity: | Human |
| Conjugate: | Unconjugated |
Anti-FOXO3 Antibody (A46079) | |
100µl/$430 | |
| Description: | Rabbit polyclonal antibody to FOXO3 |
| Applications: | IHC |
| Reactivity: | Human, Mouse |
| Conjugate: | Unconjugated |
Showing 1-27 of 27 products